شرکت قطار شهری مشهد
چهارشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۵۷ ۱۱۲
طبقه بندی: اخبار
چچ
2LPZiNmF2YrZhiDYr9iz2KrYsdiz2Yog2KfZitiz2Krar9in2Ycg2YXYqtix2YjZiiDYtNmH2YrYryDZg9in2YjZhyDYr9ixINiu2Lcg27Ig2YLYt9in2LEg2LTZh9ix2YrYjCDYr9mK2LHZiNiyINio2Kcg2K3YttmI2LEg2YXYs9im2YjZhNin2YYg2LTZh9ix2Yog2KjZhyDYqNmH2LHZh+KAitio2LHYr9in2LHZiiDYsdiz2YrYry4=

سومین دسترسی ایستگاه متروی شهید کاوه در خط ۲ قطار شهری، دیروز با حضور مسئولان شهری به بهره برداری رسید.

سومین دسترسی ایستگاه متروی شهید کاوه در خط ۲ قطار شهری، دیروز با حضور مسئولان شهری به بهره برداری رسید و با افتتاح این دسترسی علاوه بر اینکه موضوع پدافند غیرعامل در این ایستگاه اجرایی شده است، کم توانان و معلولان هم به راحتی می‌توانند از سیستم حمل و نقلی مشهد در این ایستگاه بهره‌مند شوند.

شهردار مشهد در مراسم افتتاح این دسترسی با بیان اینکه در این دسترسی، موضوع توان یابان و مناسب سازی فضای رفت وآمد برای این افراد مهم‌ترین ویژگی محسوب می‌شود، اظهار کرد: تخصیص ۱۷‌میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این مهم با هدف دسترسی آسان افراد کم توان به خطوط مترویی مشهد، نشان دهنده عزم راسخ شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد در موضوع شهر همگان است.

پروژه‌های عمرانی، درحال به ثمر نشستن

محمدرضا کلائی افزود: در این راستا باید به همکاران خودم در حوزه معاونت عمران، حمل ونقل و ترافیک خسته نباشید بگویم. چهره مدیران این حوزه شهرداری، این روز‌ها خسته است، زیرا پروژه‌های متعدد عمرانی، حمل ونقلی و مترویی این روز‌ها به نقطه‌ای رسیده است که یکی یکی در حال بار دادن است و تلاش برای بهره مندی مردم از این پروژه‌ها سبب شده است مدیران، متخصصان، کارشناسان و کارگران این حوزه فشار مضاعفی را تحمل کنند.

توسعه متروی مشهد، اقدامی تحسین برانگیز

در ادامه این مراسم نایب رئیس شورای شهر نیز ضمن تشکر از مدیران، مهندسان، پیمان کاران و کارگران حوزه مترویی مشهد برای ساختن شهر در حوزه ریلی گفت: تلاشی که امروز در شهر مشهد برای توسعه زیرساخت‌های مترویی انجام می‌شود، تحسین برانگیز است.
حمیدرضا موحدی زاده افزود: امیدواریم که ایستگاه سلامت هم به عنوان پایان بخش خط‌۲ قطارشهری مشهد در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

وی تأکید کرد: همچنین ساخت دیگر خطوط قطارشهری در حال انجام است. هرچند که این کار سخت است، اما در کلان شهر‌ها موضوع حمل ونقل ریلی به عنوان یکی از راه‌های مدیریت ترافیک، غلبه بر آلودگی هوا و پدافند غیرعامل در شرایط بحرانی، حائز اهمیت است و درعین حال بهره برداری از خطوط مترویی سبب صرفه جویی وقت مردم در رفت وآمدهایشان می‌شود و در نهایت رفاه شهروندان را به همراه دارد.
وی با تأکید بر همت والای مدیریت شهری مشهد در ساخت قطارشهری گفت: امیدواریم که وعده‌های داده شده مدیریت شهری مشهد برای افتتاح بخشی از خطوط قطارشهری در سال ۱۴۰۰، علی رغم وجود تمام تنگنا‌های مالی دولتی و دیگر مشکلات، محقق شود.

از خط ۲ قطارشهری فقط ایستگاه سلامت مانده است

همچنین مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد نیز در این مراسم با اشاره به ساخت دسترسی سوم ایستگاه متروی شهید کاوه، گفت: در جریان ساخت این دسترسی، موضوعات مربوط به استفاده آسان افراد توان یاب و نصب پله برقی و آسانسور با کامل‌ترین تجهیزات در نظر گرفته شده است. کیانوش کیامرز با بیان اینکه ساخت دسترسی سوم ایستگاه شهید کاوه، موضوع پدافند غیرعامل این ایستگاه را هم حل ساخته است، ادامه داد: برای ساخت این دسترسی، مبلغ ۱۷ میلیارد تومان هزینه شده است و امروز ایستگاه شهید کاوه به طور کامل در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
وی افزود: همچنین تا قبل از شروع سال ۱۴۰۰، دسترسی دوم ایستگاه قطارشهری میدان سعدی نیز آماده بهره برداری است و در خط ۲ تنها ساخت ایستگاه سلامت باقی می‌ماند که اکنون عملیات سازه‌ای این ایستگاه روبه اتمام است و برای موضوعات تجهیزات که دچار مشکل شده ایم، در جلسه‌ای تعیین تکلیف خواهیم کرد. وی گفت: دورنمای حوزه قطارشهری مشهد هم ساخت خط ۳ متروی مشهد و راه اندازی ۶ کیلومتر از این خط در سال ۱۴۰۰ است.
آدرس کوتاه شده:
فهرست طبقات