شرکت قطار شهری مشهد
سه شنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۰۳ ۲۸
طبقه بندی: اخبار
چچ
ایستگاه الندشت افتتاح شد

ایستگاه الندشت افتتاح شد

ایستگاه «الندشت» خط دو قطارشهری مشهد با حضور استاندار، شهردار، رییس شورای شهر مشهد و جمعی از مدیران شهری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل شرکت قطارشهری مشهد، معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در مراسم افتتاح این ایستگاه بیان کرد: ایستگاه الندشت در خط 2 قطارشهری با طول 135 متر و عرض 16 متر، به طور تقریبی 23 متر زیرِ زمین احداث شده و برای بهره‌برداری از آن 120 میلیارد تومان هزینه شده است.
خلیل‌الله کاظمی ادامه داد: در آینده‌ی نزدیک ایستگاه «کوهسنگی» هم به بهره‌برداری خواهد رسید که با این اتفاق خط 2 قطارشهری مشهد تقریبا کامل می‌شود.
وی با بیان اینکه طبق مطالعات مقرر شد هزینه احداث ایستگاه‌های کوهسنگی و الندشت از محل ایجاد مجموعه تجاری برای این دو ایستگاه تامین شود، گفت: با توجه به اینکه این اتفاق زمانبر است شهرداری مشهد ترجیح داد از محل منابع خود ایستگاه‌ها را احداث کند تا شهروندان سریع تر از این امکانات استفاده کنند که در این مسیر پیمانکار به صورت سه شیفته فعالیت می‌کرد.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: در مسیر احداث خط دو قطارشهری نزدیک به 500 میلیارد تومان کمبود اعتبار داشتیم لذا مجبور شدیم از شورای شهر مشهد درخواست وام کنیم تا بتوان پروژه را سریع تر به بهره‌برداری رساند.
کاظمی تصریح کرد: طی 6 ماه گذشته بالغ بر 3500 نفر برای اجرای پروژه‌های عمرانی از جمله قطارشهری، تقاطع‌ها و سایر پروژه‌ها در مشهد به کارگیری شده‌‌اند.

وی در خصوص خط 3 قطارشهری مشهد نیز بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده مقرر شد؛ مسیر خط 3 قطارشهری مشهد از میدان شهدا تا پایانه مسافربری به طول 5.2 کیلومتر تا سال 1400 به ‌بهره‌برداری برسد تا بتوان خط یک و دو قطارشهری مشهد را به حرم مطهر رضوی وصل کنیم.

فهرست طبقات